VIVOBAREFOOT

VIVOBAREFOOT

חלוצת ייצור נעליים המדמות תנועה, הליכה וריצה כמו יחפה מלונדון, נוסדה בשנת 2003.
כל סוליות הנעליים של VIVO דקות מאוד (2.5 מ”מ עד 7 מ”מ), גמישות מאוד, ושטוחות – בעלות דרופ 0 (הפרש הגובה בין מנח העקב למנח האצבעות).
החברה מייצרת נעלי ריצה כמו יחפה לכביש ולשטח, נעליים ליום יום ונעליים אלגנטיות לנשים גברים וילדים.
בנעליים של VIVO כף הרגל נמצאת במנח הטבעי שלה והגוף ביציבה הטבעית שלו. מנח זה מאפשר לקשת כף הרגל לבצע את הייעוד שלה – להיות דינמית ולשמש כבולם זעזועים טבעי. שימוש בנעליים אלו גורם להגבהת וחיזוק קשת כף הרגל, התארכות, התגמשות וחיזוק שריר התאומים וגיד אכילס והתחזקות מפרק הקרסול. אימוץ טכניקת הריצה הטבעית, ה”כמו יחפה” מפחית מאוד את הסיכון לפציעות ריצה כגון: דורבן בעקב, דלקות בגיד אכילס, ובעיות ברכיים בשל העובדה שבריצה הטבעית הנחיתה היא על קדמת כף הרגל (Foot Strike) לעומת נחיתה על העקב (Heel Strike) בשימוש בנעליים רגילות. בנחיתה על קדמת כף הרגל הקשת (המהווה בולם זעזועים טבעי) סופגת את המכה של הנחיתה וכך נחסך לשלד ולמפרקים הזעזוע שמתרחש בעת הנחיתה על העקב. יש לציין שגם אם לא עוברים לריצה בטכניקה זו, שימוש יומיומי בנעליים של VIVO מאפשר להנות מכל היתרונות לעיל.

את VIVOBAREFOOT מייבא ומשווק בישראל החל משנת 2013 שחר רוזן אשר מפעיל את מרכז ההדרכה לתנועה, הליכה וריצה טבעית ואת חנות הקונספט של VIVO ברח’ בוגרשוב 74 תל אביב. במרכז ניתן לראות ולמדוד את כל הדגמים. כמו כן, החברה מקיימת סדנאות ללימוד טכניקת הריצה ה”כמו יחפה”.

VIVOBAREFOOT  היא חברה לונדונית צעירה (נוסדה בשנת 2003) ודינמית לייצור נעליים חדשניות מונחה על ידי עקרונות תכנון ברי קיימא.

-VIVOBAREFOOT  “VIVO – החיים בלטינית, Barefoot – יחפים” –  משתמשת לייצור הנעליים בטכנולוגיה הטובה בעולם: כף הרגל האנושית. כף הרגל שלנו וכל ה”טכנולוגיה שבה”, כמו כל גוף האדם, היא תוצר מדהים של האבולוציה. כף הרגל היחפה הטהורה היא הפטנט שלנו. המוצרים שלנו הם התגלמות של חוכמה עתיקה עם טכנולוגיה מודרנית, מאפשרים לחיות את החיים יחפים בכל מקום ובכל תנאי משימוש אורבני בלונדון או בתל אביב ועד לעבודה, ריצה, ספורט וטיולים בכל תוואי שטח.

VIVOBAREFOOT  מונעת מחזון להפוך את חייהם של כולם טוב יותר, באמצעות  ייצור מוצרים המאפשרים תנועה בריאה בכל צורותיה, תנועה טבעית, יציבה טבעית, תחושה טבעית, וחיבור מחדש בין כפוץ הרגליים למוח. אנחנו מגובים ברוח גבית מצד צבא הולך וגדל של מדענים, פיסיוטרפיסטים, מטפלים ורבים העוסקים בבריאות.

200,000 קצות עצבים, 33 שרירים גדולים, 28 עצמות, 19 רצועות – הרגל האנושית היא יצירת מופת ביו-מכאנית. ב – 40 השנים האחרונות שלטה בתעשיית הנעליים הפרדיגמה שנעליים מרופדות יותר טובות יותר. למרות כל ההתפתחויות בטכנולוגית בייצור סוליות מרככות ומרופדות לנעלי הספורט, הרוב המכריע של הרצים נפצעים תוך כדי ביצוע תנועה שאמורה להיות טבעית לגוף האדם.

בגוף שלנו קיימת כל הטכנולוגיה לה אנו זקוקים; השרירים והגידים מספקים בלימת זעזועים טבעית, השלד מספק בקרת תנועה טבעית ומערכת העצבים מספקת משוב תחושתי טבעי.

אלא אם כן גדלתם בסביבה יחפה, ולא בילתם את מרבית שעות היום ישובים על כיסא, אתם צפויים לחיות בחוסר של טווח תנועה ביומכנית. ריצה יחפה היא מיומנות שיש ללמוד – בלב הפילוסופיה שלנו נמצא החינוך. האדם המודרני הוא בדרך כלל מנותק מן טבע ואנו מאמינים שכדאי לו ללמוד מחדש איך להתנהל באופן הקשוב לגוף ולמצוא מחדש את החיבור בינו לבין הטבע.

אנו מאמינים בפשטות ובחזרה ליסודות הבסיסיים, אצלנו לא תראו פרסומות עם נשיקות תינוק, ולא ראיונות עם סלבריטאים. בלי שטויות. אנחנו פשוט מוציאים את הריפוד, מתחת לרגליים. כל העניין הוא לבטל את ההשפעה השלילית שיש לנעל על כף הרגל.

בכף הרגל שלנו קיימת כל הטכנולוגיה לה אנו זקוקים, הנעליים שלנו מאפשרות לה לפעול

VIVOBAREFOOT  וכוכב הלכת שלנו

נעלי VIVOBAREFOOT מיוצרת תוך שימוש בחומרים ברי קיימא מתוצרת מקומית, עם טכניקות ייצור יעילות וידידותיות לסביבה, במפעלים אתיים. אנו משתמשים בכמות רכיבים מינימלית  ובשיטות ייצור של גיפור (הלחמה) במקום שימוש בדבק רעיל.

בנעליים מסורתיות יש מרכיבים רבים מדי, הסולייה נוקשה ונעשה שימוש בדבקים רעילים, יש ריפוד וריכוך רבים מידי אשר נדחסים וקורסים במהלך השימוש עובדה הגורמת לזריקת 300,000,000 זוגות נעליים בשנה בארה”ב בלבד. הגבלת הקילומטראז’ לנעל גורמת לצרכן לרכוש נעליים בתדירות גבוהה.

אנו מחויבים לייצור נעליים לטווח ארוך, הן בסגנון ואיכות. אנו משתמשים בחומרי גלם ממוחזרים ככל האפשר. אנו מפחיתים את כמות הדבק למינימום באמצעות שימוש במבנים תפורים. כשאנחנו חייבים להשתמש בדבק, אנחנו משתמשים בדבקים על בסיס מים. בכל תהליך אנו תמיד נבחר באפשרות הידידותית לסביבה. אם נמצא פתרון ידידותי, אנו נשקיע במחקר למציאתו. העור בו אנו משתמשים נצבע באמצעות תמציות צמחים – בתהליך זה נחסכים הרעלים והמתכות כבדות הדרושות בתהליך צביעת עור רגיל. אנו מרוויחים בתהליך זה גם צבעים עשירים ויפים.

אנו מקפידים על מערכת יחסים קרובה עם מפעלים המשתרעים מפורטוגל ועד לסין, דרך אתיופיה וקמבודיה. יחסים קרובים אלה לשיטתנו הם הדרך היחידה להשיג  את הסטנדרטים הגבוהים הנדרשים כדי לייצר את הנעליים הגמישות במיוחד שלנו. כל המפעלים שלנו מבוקרים באופן עצמאי על ידי ארגון לא ממשלתי בינלאומי (NGO), לתקני העבודה ואיכות הסביבה הבינלאומיים הגבוהים ביותר. אנו מפעילים משרד משלנו בסין אשר עובד בשיתוף פעולה הדוק עם הספקים שלנו על בסיס יומי ואליהם מצטרפים לעתים קרובות חברי צוות התכנון והפיתוח מבריטניה, בכדי להבטיח קיום סטנדרטים גבוהים של ייצור נעליים ותנאי עבודה.

אנחנו מייצרים נעליים קלות במיוחד,  בתהליכי ייצור מודרניים ואוטומטיים במטרה לוודא שהן עמידות ושניתן יהיה להשתמש בהן לטווח ארוך במיוחד. ייצור נעליים קלות כל כך מעלה באופן משמעותי את הדירוג האקולוגי שלהן. הסיבה היא שקלות המשקל גורמת להפחתה בפליטת הפחמן על ידי אוניות ומשאיות בהובלה הימית והיבשתית.

מכיוון ששיכוך הזעזועים בנעליים שלנו מתבצע באופן טבעי על ידי כך שהנעל מאפשרת לקשת כף הרגל לבצע את הפעולה לשמה היא נוצרה: כיווץ ומתיחה במהלך כל צעד. אין הגבלת קילומטראז’ לנעל בניגוד לנעלי הריצה המסורתיות אשר מוגבלות לשימוש של 600-800 ק”מ, שלאחריהם כל הריפודים ושכבות בלימת הזעזועים נדחסות, קורסות ולא ניתן עוד להשתמש בנעל.

אנו שואפים להפוך את הנעליים שלנו לעמידות מאוד, להבטיח שניתן יהיה לנעול אותן זמן ארוך ככל הניתן. אנו מעוניינים בייצור נעליים קלות ונכונות מבחינה אנטומית באמצעות שימוש במספר מינימאלי של רכיבים. נעל מורכבת מכ- 30 רכיבים שונים. רובם ככולם מיוצרים בסין, הובלת כל הרכיבים האלו למדינה אחרת לשם ייצור הנעליים תגרום לחתימה סביבתית שלילית. לכן רוב הנעליים שלנו מיוצרות בסין. מלבד כמה סדרות יוצאות מן הכלל (נעלי הפרימיום המיוצרות בעבודת יד בפורטוגל מעור מקומי, וכן סדרת Soul Of Africa המיוצרת באתיופיה מעור מקומי ואשר רווחיה נתרמים לקרנות חינוך באפריקה.

הפילוסופיה והעקרונות שלנו לא מסתיימים בשיטות הייצור האקולוגית. אנו מאמינים בשיפור חייהם של אחרים באמצעות שותפויות צדקה. יו”ר VIVOBAREFOOT, לאנס קלארק אחראי באופן אישי על פרוייקט Soul Of Africa של VIVOBAREFOOT. במסגרת פרוייקט זה גוייסו מעל 2,000,000$ למפעלות חינוך ונוצרו מאות מקומות עבודה ביבשת אפריקה.

PURE BAREFOOT TECHNOLOGY טכנולוגיה יחפה טהורה

1

NATURAL  SHOCK ABSORPTION

Muscles and tendons provide natural shock absorption.

שיכוך זעזועים טבעי

הנעליים שלנו מאפשרות לשרירים הרצועות והגידים לבצע את התפקיד שייעדה להם האבולוציה – קשת כף הרגל למשל מתכווצת ונמתחת במהלך כל צעד ומהווה בולם זעזועים טבעי. מתן תמיכה לקשת הקיימת בכל נעל מסורתית נועלת את הקשת מצד אחד ומצד שני מנוונת ומחלישה אותה.

2

 

NATURAL MOTION CONTROL

The skeletal system and Great Toe provide natural motion control.

בקרת תנועה טבעית

הבוהן מייצבת את כף הרגל ולמעשה משמשת כ”עוגן” לשלד. נעיצת הבוהן בקרקע בסיום המחזור של כל צעד מונעת באופן טבעי את קריסת כף הרגל פנימה (פרוננציה) ללא צורך בסוליות “מתקנות” למינהן.

3

NATURAL SENSORY FEEDBACK

The body’s nervous system and 200,000 receptors in the soles of the feet provide natural sensory feedback.

משוב תחושתי טבעי

הסוליות שלנו מאפשרות לכף הרגל לחוש את הקרקע, תחושה זו נקלטת במערכת העצבים באמצעות 200,000 רצפטורים המעבירים למוח את תחושת הקרקע והמוח מצידו לומד עם כל צעד איך לשפר את תנועת כף הרגל והמנח שלה על פני הקרקע.

4

5

6

לכל הסוליות שלנו דרופ 0, קרי הפרש הגובה בין המנח של העקב לאצבעות הוא אפס, ללא תמיכה בקשת, ובעלות “קופסאת אצבעות רחבה” כדי לאפשר לקשת ולאצבעות להתכווץ ולהימתח.

לסוליות שלנו גמישות טוטאלית המאפשרת לבוהן לבצע מעבר מהיר ועצמאי בין נחיתה על קדמת כף הרגל (בטכניקת הריצה היחפה) לבין נחיתה על החלק האחורי של כף הרגל (בהליכה).

הסוליות שלנו דקות במיוחד בעובי של 3-7 מ”מ. תפקידן להגן על כף הרגל מפני אבנים, זכוכיות, קוצים וכו’ ולספק בידוד טרמי מפני חום וקור של הקרקע. הסוליות הינן בעלות פטנט למניעת חדירה בשל דריכה על עצמים חדים.

הסוליות מאפשרות את הריצה הטבעית – קרי נחיתה מתחת למרכז הכובד של הגוף, תוך כדי שמירה על גב זקוף, גוף רפוי וצעדים קטנים אך מהירים (מקצב של כ 180 צעדים לדקה), כפועל יוצא הנחיתה היא על קדמת כף הרגל ולא על העקב כפי שנעל מסורתית מאלצת אותנו. בזכות זה נחסך לשלד הזעזוע הנגרם לו עם כל נחיתה על העקב. זעזוע זה הוא המקור לפציעות הספורט והריצה כגון – דורבן בעקב, דלקת בגיד אכילס, בעיות ברכיים גב ועוד.

בכף הרגל שלנו קיימת כל הטכנולוגיה לה אנו זקוקים, הנעליים שלנו מאפשרות לה לפעול

השארת תגובה